Strona w przygotowaniu

 Wymagania edytorskie

Plakat nie może być wyższy niż 140 cm i szerszy niż 90 cm.

 

Streszczenia

Streszczenia prosimy przesyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31. lipca 2019 r.

Na podstawie streszczenia prace będą kwalifikowane przez Komitet Naukowy do prezentacji ustnej lub plakatowej, w odpowiedniej sekcji obrad. O formie prezentacji Autor zostanie powiadomiony wiadomością e-mail. Warunkiem przyjęcia streszczenia i pracy jest wniesienie opłaty konferencyjnej.

Jak przygotować streszczenie?

  1. Obowiązuje język angielski. Można dołączyć rysunki i tabele pod warunkiem, że ich całkowita objętość nie będzie większa niż 1/2 strony formatu A4 (21cm x 29,7cm).
  2. Tekst, tabele i rysunki należy umieścić w jednym pliku elektronicznym. Zalecane formaty tekstu i tabel: RTF, MS Word, OpenOffice. Rysunki w odcieniach szarości lub czarno-białe, zalecane formaty rysunków: MS Office, Open Office lub typowe bitmapy (.jpg, .bmp, .tif, .gif). 
  3. Tekst streszczenia powinien być napisany jednolitą czcionką - bez wyróżnień typu: wytłuszczenie, podkreślenie, KAPITALIKI, WERSALIKI).

Streszczenie musi zawierać:

  • nazwiska i imiona autorów, 
  • tytuł opracowania,
  • stopnie naukowe autorów, nazwy instytucji, miasto, kraj,
  • słowa kluczowe,
  • tekst (do 250 słów - około 2000 znaków) podzielony na następujące części: wprowadzenie, cel, materiał i metody, wyniki, wnioski.

 

Przykład streszczenia w formacie PDF (zobacz plik).

 

Publikacja artykułów

Wg wskazań autora:

  1. W Wydawnictwie Monograficznym AWF w Krakowie- publikacja w formie papierowej i elektronicznej. Artykuł w języku angielskim musi mieć objętość co najmniej 0,5 arkusza wydawniczego (20 000 znaków typograficznych ze spacjami włącznie). Pełny tekstu pracy należy podzielić na następujące podrozdziały: wprowadzenie i cel pracy, materiał i metody, wyniki, podsumowanie i wnioski, piśmiennictwo (do 8 pozycji). Tabele i rysunki powinny być umieszczone na ostatnich stronach pracy lub w osobnych plikach. 
    Zalecane formaty tekstu i tabel: RTF, MS Word, OpenOffice. Rysunki w odcieniach szarości lub czarno-białe, zalecane formaty rysunków: MS Office, Open Office lub typowe bitmapy (.jpg, .bmp, .tif, .gif) Tekst proszę przygotować jednolitą czcionką - jedyne dopuszczalne wyróżnienie to wytłuszczenie oraz indeksy - górny i dolny. Inne wyróżnienia, jak: podkreślenie, KAPITALIKI, WERSALIKI lub o d s t ę p y, nie będą uwzględniane.
  2. W czasopiśmie: 
    Antropomotoryka(http://www.antropomotoryka.pl/).

 

Prace muszą spełniać określone wymogi redakcyjne.

Komitet Naukowy Konferencji - zgodnie ze wskazaniem Autora - może rekomendować artykuły do opublikowania w wymienionych wydawnictwach, ale to Redaktorzy Monografii i Czasopism będą decydować o przyjęciu pracy do druku - zgodnie z obowiązującymi procedurami wydawniczymi (z dodatkowymi recenzjami włącznie). Autorzy artykułów przyjętych do publikacji nie będą ponosić dodatkowych kosztów.

 

 

Kraków był przez ponad 600 lat stolicą Polski. Na wzgórzu Wawelskim znajduje się dawna rezydencja królów. Miasto kontynuując tradycje swojej ponad dwudziestowiekowej historii jest obecnie ważnym centrum kultury narodowej i nauki. Świadczą o tym liczne muzea, a także zachowane w bardzo dobrym stanie od czasów średniowiecza zabytki: kościoły, synagogi, cmentarze, kamienice, rzeźby umieszczone nawet w kopalniach soli, znajdujących się w okolicznych miejscowościach. Są to dowody mówiące o trwałej łączności Polski z kulturą europejską i światową.

Kraków to przede wszystkim miasto uniwersyteckie. W 1364 roku utworzono w nim Uniwersytet,  który nosi nazwę Uniwersytet Jagielloński. O jego roli w dorobku światowej nauki i kultury duchowej mówią nazwiska słynnych wychowanków uniwersytetu, z Mikołajem Kopernikiem i papieżem Janem Pawłem II na czele. Obecnie w Krakowie działa kilkadziesiąt wyższych uczelni. Studiuje w nich około 200 000 studentów.
Przyjmuje się rok 1927 za datę powstania Akademii Wychowania Fizycznego, ale w strukturach Uniwersytetu Jagiellońskiego można znaleźć początki jej działania już w 1893 roku. Obecnie uczelnia posiada trzy wydziały: Wychowania Fizycznego i Sportu, Rehabilitacji Ruchowej i Turystyki i Rekreacji. Pięknie położony w parku kampus uczelni, blisko Starego Miasta (około 3 km), z nowoczesnymi obiektami dydaktycznymi, sportowo-rekreacyjnymi i hotelowymi jest atrakcyjnym miejscem studiowania i uprawiania sportu. Kadra naukowo-dydaktyczna zapewnia studentom bardzo dobre przygotowanie do pracy zawodowej i naukowej. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie jest zaliczana do najlepszych uczelni w Polsce. Studenci z dumą noszą na koszulkach napis: „University School of Physical Education, Cracow - the Best College of Poland”.
Kraków to miasto położone nad największą  rzeką Polski - Wisłą, w południowej części kraju.  
Do marca 1596 Kraków był siedzibą polskich królów. Obecnie jest stolicą województwa małopolskiego. Do historycznej rangi Krakowa odnosi się jego usankcjonowana prawnie przez Radę Ministrów nazwa urzędowa – Stołeczne Królewskie Miasto Kraków.
Kraków jest siedzibą władz województwa małopolskiego. Znajduje się tu główna siedziba Polskiej Akademii Umiejętności, Instytutu Książki, Narodowego Centrum Nauki, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Posiada również wiele placówek o znaczeniu i statusie narodowym m.in. Stary Teatr, Muzeum Narodowe, Drukarnia Narodowa, Biblioteka Jagiellońska, Instytut Książki. Pełni rolę centrum administracyjnego, kulturalnego, edukacyjnego, gospodarczego, usługowego i turystycznego. Jest kluczowym węzłem drogowym i kolejowym. W Krakowie znajduje się drugi co do wielkości polski port lotniczy o znaczeniu międzynarodowym, obsługujący loty transatlantyckie.
Wawel to wapienne wzgórze w centrum Krakowa, nad Wisłą, z zespołem monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. To niezwykłe sanktuarium określa tożsamość Polaków, jest ich symbolem narodowym i kulturowym. Wawel był siedzibą polskich władców, ich nekropolią i miejscem gdzie kształtowała się historia Polski.

 

 Ważne informacje

Autorzy:

Prace autorów zostaną zakwalifikowane przez Komitet Naukowy do sesji plenarnej lub sesji posterowej na podstawie recenzji streszczeń.

Zgłoszenie:
Zgłoszenia udziału w konferencji prosimy dokonać do dnia 31.07.2019 r.

Opłata konferencyjna:
Uczestnicy konferencji  - 650 zł
Studenci i doktoranci   - 450 zł

Opłata konferencyjna obejmuje: materiały konferencyjne, uczestnictwo w sesjach, wyżywienie (obiady i kolacje) wraz z uroczystą kolacją.


Należność prosimy przekazać na konto organizatorów Konferencji do dnia 31.07.2019 r.:
Akademia Wychowania Fizycznego, al. Jana Pawła II 78; 31-571 Kraków

 

PL 04 1240 4722 1111 0000 4852 5020
SWIFT: PKOPPLPW Bank PEKAO S.A.
Prosimy o podanie hasła Konferencji: „MAIS 2019”

Opłata nie obejmuje zakwaterowania.

W pobliżu AWF znajdują się następujące hotele:

Hostel Letni AWF: 31–579 Kraków; Al. Jana Pawła II 82,
Rezerwacja: tel./fax 0048 12 6831138
Recepcja: tel. 0048 12 6831490;
www.hostel.awf.krakow.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hotel Justyna (***) - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.hoteljustyna.pl

 

Ważne terminy:
Zgłoszenie ze streszczeniem: 31.07.2019 r.
Wniesienie opłaty konferencyjnej: 31.07.2019 r.

Przesłanie pełnego tekstu wystąpienia: 21.09.2019 r.

 

 

 

Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie im. Bronisława Czecha

31-571 Kraków, Al. Jana Pawła II 78

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://mais2019.awf.krakow.pl

Konto: 04 1240 4722 1111 0000 4852 5020 Bank PKO S.A. (z dopiskiem: „MAIS 2019”)